صنایع سنگ امام رضا,تولید کننده و صادر کننده با کیفیت ترین سنگ های ساختمانی و مرغوب در ایران

سنگ تراورتن

  • سنگ تراورتن

سنگ تراورتن/strong>

سنگ تراورتن travertine

سنگ تراورتن یکی از ارزانترین و پرفروش ترین سنگهای ساختمانی بخصوص در ایران است . سنگ تراورتن نوعی سنگ رسوبی متشکل از کلسیت کریستال است که در رنگ‌های متنوعی بافت میشود . پر کاربرد تریت سنگ تراورتن سنگ تراورتن کرم، سنگ تراورتن شکلاتی ، سنگ تراورتن سفید و تراورتن خاکستری میباشد که در نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده میشود. سنگ تراورتن در ایران یکی از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی برای نماهای کلاسیک و مدرن میباشد. سنگ تراورتن دارای بافتی متخلخل و رنگ‌های متنوع است که در زمان دگرگونی سنگ و رسوب‌گذاری در بافت سنگ بوجود آمده است.
وجود منافذ ریز و درشت در سنگ تراورتن باعث شده تا مقاومت آن برابر عواملی مانند انبساط، یخ‌زدگی، انقباض، گرما و غیره بالا باشد. و بهمبن مناسبت در نمای بیرونی ساختمان یکی از بهترین گزینه ها میباشد.
سنگ تراورتن از نظر قیمت در مقایسه با سنگ مرمر ، مرمریت و گرانیت قیمت مناسب‌تری دارد از این رو استفاده از آن رایج‌تر است.
سنگ تراورتن استحکام بالائی در مقایسه با انواع سنگهای مرمر ، مرمریت و گرانیت را ندارد ولی خاصیت صیقل پذیری و برشکاری بالایی دارد که مناسب استفاده در نماهای حجمی و نماهای رومی میباشد.

Category: محصولات

Share Pin it

0 comments

Write a comment

دیدگاهتان را بنویسید